Uzaktan Sayaç Okuma (AMR) Çözümleri

Uzaktan Sayaç Okuma (AMR) Çözümleri

Uzaktan Sayaç Okuma (AMR) Çözümleri
Uzaktan Sayaç Okuma(AMR) ve ile İleri Ölçüm Altyapısı (Advanced Metering Infrastructure- AMI) yatırımları, yakın gelecekte daha da artacaktır. Bütün sayaç ortamlarını destekleyen AMI çözümleri sistemi sayesinde  işletmelere çok büyük faydası olacaktır.

AMR sistemleri sayesinde Elektrik,Su ve Gaz Sayaçlarını tek bir yapı altına toplana bilmektedir. Otomatik Sayaç Okuma Sistemi ile sayaçlardan tüketim ve durum bilgilerinin otomatik olarak toplanması ve bu bilgilerin bir noktaya iletilerek faturalama ve diğer analizlerinin yapılabilmesi sağlanmaktadır.
Akıllı şebeke (Smart Grid) ise üretim,iletim ve dağıtım hatlarını kapsayan büyüklükte bir şebekenin her organının bütünleşik yönetilmesi teknolojisidir. Bu teknojide  temel unsur sayaçlardır ve bu sayaçların otomasyon sistemine uyumlu bir teknolojiye sahip olması gerekir. AMR sistemlerinde temek olarak sayaç, haberleşme ünitesi ve Enerji Yönetim Yazılımıdır.Bu unsurların beraber uyumlu ve amaca uygun olarak çalışması için sistemin gereksinimlerinin iyi bir şekilde tanımlanmasına bağlıdır.
AMR sistemleri kaynakların verimli kullanılması için ihtiyacınız olan bir yatırımdır
Kısaca Faydaları;
Verimli kaynak kullanımı,
Güvenli veri toplama,
İşletme maliyetinin azalması,
Kayıp kaçak oranın düşmesi,
Müşteri memnuniyetinin artması,
Diğer sistemlerde entegrasyon imkanı
Haberleşme sistemlerinde kullanılan sayaçlar farklı protokollerde olabilir, Burada önemli olan Sayaç Otomasyonu yazılımıdır. Yazılımın sayaçlarda kullanılan protokolleri desteklemesi gerekmektedir.
Redimax Enerji Yönetim sistemi ile bu farklı protokollerdeki sayaçları tek bir sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Mbus özellikli su sayaçları ve kalorimetre sayaçlarının okuması da dahil olmak üzere bir çok cihazı okuyabilirsiniz.

TOP Published at 19.10.2021 04:26:43, Powered By RediCMS(www.redicms.com)0ms